vajinismus tedavisi ankara fiyatları

Vajinismus sebebiyle ertelenmesi okunuşu kaçınılması gereken ancak sorun haline dönüşen cinsellik, ilişkileri okunuşu derinden etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki işaret makro eşeysel rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin sadece tabu olması, seksüel eğitim verilmemesi, kulaktan dolma hata bilgiler, fiziki sorunlar gibi çok sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini da tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi evet da seksüel partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı okunuşu acı endişesiyle ‘aşk kasları’ alçak verilen pelvik taban kaslarını kasarak ilişkiye pürüz olması ile oluşan, ruhsal kökenli tek cinsel fonksiyon bozukluğudur. bayan eşeysel münasebet sırasında zaviye endişesi yüzünden kendisini koruma görevlisi çabasıyla pelvik aya kaslarını orada müşterek duvar varmışçasına kasarak ilişkiye mâni olur. Vajinismus rahatsızlığının bir hayli doğal sebebi olduğuna, ancak altta yatan ruhsal sebeplerden genişlik kötüsünün taciz evet da tecavüze maruz kalma olduğuna belirti ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. cinsî temas sırasında refleks şekilde gerçekleşen adale kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt ve hem de göl ayağı parmaklarına derecede yaygın birleşik şekilde görülebilir. eksiksiz bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma görevlisi içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen seksüel bağlantı ile alakadar yerleşmiş birtakım negatif düşünceler yüzünden kadın, bağlantı sırasında eşine icazet veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, çok bir ifadesi olan seksüel yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa ve eşinden uzaklaşmaya hız açabilirken, kadında hicap okunuşu suçluluk duygusuna sebep olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak fazla spesiyal ancak konuşmada olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, kırgınlık duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin okunuşu çevrelerin evlat konusunda print yapmaları nedeniyle ancak jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde cinsel tedavi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu kendince bir hayli başvuru hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı gün geçtikçe azalmakta ve çözümlenebilir müşterek dert olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte ve evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ KAYBETME KORKUSU müessir OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, psikolojik ve seyrek okunuşu fiziki olmak şartıyla ikiye ayrılabilir. Nadir fiziksel sebepler arasında vajinal okunuşu vulvar enfeksiyonlar, mebiz kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun işaret yerinde görülen sebepleri ise psikolojik sebeplerdir. bikir zarının kutsal olması ve çocukluk çağından burayı kontrol et itibaren bikir zarını korumaya müteveccih verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, kimi kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe nedeniyle vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin tek tabu olması, eşeysel eğitim verilmemesi, kulaktan dolma yanılgı eşeysel bilgiler de vajinismus gelişmesinde hayli ehemmiyetli nedenlerdir. Ülkemizde genç kızların çoğu erdenlik zarının patlayacağı, çok ziyade zaviye çekeceği, çok fazla nezif olacağı, cinselliğin sadece erkekler uğruna olduğu, seksüel zevk duymanın ayıp, yasak, sorumluluk olduğu gibi hatalı bilgilere sahiptir. Bu yanlış bilgilere ilk geceyi başarı ile atlatıp kendini kanıtlama isteği okunuşu eşlik etmektedir.

EN ACI SEBEPLERİ TACİZ okunuşu TECAVÜZ

Eşini sevmeme, cebren evlendirilme, temas okunuşu evlilik problemleri, eşe muhalif duyulan öfke, gebelik korkusu, kontrolü yitirme korkusu gibi nedenler okunuşu vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden en acıları ise taciz ya da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ötede vajinismus özellikle tam gelmek şartıyla bir hayli ruhsal sorunlara oluşturan olur.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “vajinismus tedavisi ankara fiyatları”

Leave a Reply

Gravatar